Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących
im.Jędrzeja Śniadeckiego w Olsztynie
VII Liceum Ogólnokształcące   Technikum nr 8
logo dziennik elektroniczny logo kontakt z nami logo yuotube logo facebook ikona instagram

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

DOBRO POWRACA!!!

Jeśli masz ochotę pomagać, to zachęcamy do udziału w akcjach Szkolnego Koła Wolontariatu. Koordynatorem koła jest p.Agnieszka Kwiatkowska, ale akcje organizuje wielu nauczycieli. Poniżej kilka cyklicznych akcji, w których bierzemy udział. 

 

KLIKNIJ W ZDJĘCIE I ZOBACZ RELACJĘ Z WOLONTARIATU LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO

KLIKNIJ W ZDJĘCIE I ZOBACZ RELACJĘ ZE ZBIÓRKI W LISTOPADZIE/GRUDNIU 2018

ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI PAŹDZIERNIK 2015 WEJDŹ STRONA BANKU ŻYWNOŚCI

POMÓŻMY SZYMONOWI I FILIPOWI

Pomóżmy Szymonowi i Filipowi Nasza szkoła od dwóch lat bierze udział w akcji zbierania nakrętek na rehabilitację małego Szymona i Filipa. Dzięki naszym nakrętkom, dzieci, którym pomagamy, powoli wracają do zdrowia. Nakrętki zbierane są przy wejściu do szkoły oraz w bibliotece szkolnej. Bliższych informacji na temat akcji udziela:

Opiekun akcji: Aleksandra Drzazgowska

I TY ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

Na terenie naszego województwa, funkcjonuje 10 rodzinnych domów dziecka. W domach tych wychowuje się 59 dzieci, z różnych przyczyn opuszczonych przez rodziców biologicznych. Możesz sprawić tym Dzieciom radość- ofiarując im słodki upominek. Zebrane w ten sposób słodycze, zostaną przekazane Dzieciom podczas spotkania opłatkowego rodzinnych domów dziecka, które odbędzie się 4 stycznia 2014 roku.

Miejsce zbiórki słodyczy: Biblioteka szkolna P.Aleksandra Drzazgowska,P.Anita Sokulska

GÓRA GROSZA

Góra Grosza polega ona na zbiórce monet groszowych w szkołach i przedszkolach całej Polski Głównym organizatorem tej akcji, której od samego początku patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, jest Towarzystwo Nasz Dom (Warszawa). Celem Góry Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom z różnych przyczyn opuszczonych przez rodziców biologicznych. Góra Grosza i uświadamia nam, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz osieroconych dzieci.

Do tej pory dzięki zaangażowaniu tysięcy szkół i przedszkoli udało się zebrać ponad 18 milionów złotych. Nasza szkoła od ponad dziesięciu lat aktywnie uczestniczy w akcji Góra Grosza. Koordynatorem Góry Grosza na terenie szkoły jest Aleksandra Drzazgowska

WOLONTARIAT WSPÓŁPRACA Z BANKIEM ŻYWNOŚCI

Od lat uczniowie ZSChiO biorą udział w zbiórce żywności, która przekazywana jest najuboższym z naszego regionu. Praca wolontariuszy polega na rozdawaniu ulotek informacyjnych klientom wchodzącym do sklepu spożywczego i dziękowaniu im za podarowane produkty.

Za pracę przy zbiórce żywności wolontariusze otrzymują dyplom z podziękowaniami.

Zbiórki żywności organizowane są 3 razy w roku: na przełomie września/ października, w grudniu i na przełomie marca / kwietnia.

Nauczycielem koordynującym pracę wolontariuszy z naszej szkoły przez kilka laty była p.Sylwia Guz-Patejuk. Obecni kołem zajmuje się p.Agnieszka Kwiatkowska.

www.olsztyn.bankizywnosci.pl

JEŚLI MASZ OCHOTĘ ZROBIĆ COŚ DOBREGO DLA INNYCH

PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS W CZASIE KOLEJNYCH AKCJI!!!

logo plan lekcji
logo yuotube
logo kontakt
  • logo Miasta Olsztyn
  • logo BIP
  • logo złota szkoła
  • logo chor
  • logo młodziezowa siatkówka
  • logo wirtualny spacer
logo facebook Copyright 2014-2015 © Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących
realizacja virtualmedia.pl
Skip to content