Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących
im.Jędrzeja Śniadeckiego w Olsztynie
VII Liceum Ogólnokształcące   Technikum nr 8
logo dziennik elektroniczny logo kontakt z nami logo yuotube logo facebook ikona instagram

GŁÓWNE INFORMACJE

 

Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących im. Jędrzeja Śniadeckiego w Olsztynie to szkoła ponadpodstawowa z prawie 60-letnią tradycją.

W skład zespołu wchodzą:

TECHNIKUM NR 8 oraz VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 

Nasza oferta kształcenia dostosowana jest do Waszych potrzeb i zainteresowań oraz zmieniających się warunków rynku pracy i wymagań rekrutacyjnych na studia wyższe. Z myślą o Was wprowadzamy nowe kierunki i bogatą ofertę zajęć dodatkowych, w czasie których możecie rozwijać własne pasje i jednocześnie przygotowywać się do podjęcia wymarzonych studiów. Nasza szkoła stale unowocześnia bazę dydaktyczną, przekształcając zwykłe klasy w pracownie multimedialne i interaktywne. Zajęcia odbywają się również w nowoczesnych pracowniach informatycznych i laboratoriach chemicznych. Do Waszej dyspozycji jest także multimedialne centrum informacyjne połączone z biblioteką i czytelnią.

Dbamy o rozwój infrastruktury i zaplecza sportowego. W szkole znajdują się sala gimnastyczna, siłownia. Zajęcia sportowe i treningi odbywają się również w hali Urania oraz salach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dzięki temu aktywnie i z sukcesem działają nasi uczniowie – sportowcy, którzy w każdym sezonie osiągają sukcesy w skali miasta, województwa i kraju. Nasi uczniowie godnie reprezentują szkołę w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, projektach, dzięki którym uzyskują indeksy na uczelnie wyższe. Uczniowie mogą korzystać z profesjonalnej pomocy pedagogów szkolnych, porad doradcy zawodowego oraz pielęgniarki.

Współpracujemy m.in. z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Olsztynie, Teatrem im. Stefana Jaracza, Studium Aktorskim, Olsztyńskim Teatrem Lalek.  

Możecie nas znaleźć na:

FACEBOOK

INSTAGRAMIE 

YOU TUBE

 

logo plan lekcji
logo yuotube
logo kontakt
  • logo Miasta Olsztyn
  • logo BIP
  • logo złota szkoła
  • logo chor
  • logo młodziezowa siatkówka
  • logo wirtualny spacer
logo facebook Copyright 2014-2015 © Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących
realizacja virtualmedia.pl
Skip to content